Otwarty Dzień Przedsiębiorczości: Własna firma

Otwarty Dzień Przedsiębiorczości: Własna firma

wtorek, 20 Czerwiec, 2017 -
14:00 - 15:45
Społeczna Akademia Nauk Warszawa
Łucka 11
00-842 Warsaw

Jak przekuć pasję w biznes? Jak planować własną karierę? W jaki sposób budować na rynku silną markę? Jak zbudować strategię marki w mediach społecznościowych? W jaki sposób globalne korporacje prowadzą swoje działania wizerunkowe?

To pytania-wyzwania z którymi każdego dnia mierzą się studenci Społeczna Akademia Nauk Warszawa na kierunku Zarządzanie. Ale nie tylko oni – zapraszamy na otwarte Dni Przedsiębiorczości, spotkanie dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem studiów na SAN, jak również dla obecnych studentów SAN, którzy planują założenie własnej działalności gospodarczej. Otwarte Drzwi na kierunku #Zarządzanie to warsztaty, wykłady praktyków rynku, ale również doskonała okazja, żeby w nieformalnej atmosferze porozmawiać z wykładowcami. To także okazja, aby
w praktyce się przekonać jakie są kolejne kroki przy planowaniu założenia działalności gospodarczej, jak zbudować markę na silnych fundamentach oraz jak zaplanować swoją karierę.

Pierwszy dzień rozpoczniemy od warsztatu przedsiębiorczości i poznania ogólnych zagadnień związanych z otwieraniem firmy. Dzięki spotkaniu z dr Aleksandrą Jackiewicz, opiekunką merytoryczną kierunku Zarządzanie na Społecznej Akademii Nauk dowiecie się jak przygotować się do zakładania działalności. Przedstawimy Wam plusy prowadzenia własnego biznesu, powiemy też o ryzykach i wyzwaniach, o których powinniście wiedzieć. Drugie spotkanie odpowie Wam na pytanie, dlaczego warto wybrać Clark University i studia w języku angielskim, prowadzące do uzyskania amerykańskiego dyplomu Master.

14.00-15.00
Własna firma – od pomysłu do realizacji
(warsztat przedsiębiorczości)

Pierwsze chwile przypominają trochę zakochanie. Masz odpowiednie kompetencje, doświadczenie i pomysł na to jak ma wyglądać TWOJA firma. Wyzwanie ekscytuje, a Ty działasz na turbo obrotach i planujesz… najbliższe wakacje – oczywiście gdzieś w cieniu palm i otoczeniu dzikich imprez. Zmotywowany, z bagażem optymizmu i entuzjazmu udajesz się do wujka Google żeby sprawdzić, jakie to formalności czekają Cię przed pozostaniem swoim szefem. No i tu zaczyna się dorosłe życie. Dzięki otwartemu warsztatowi podczas Dni Przedsiębiorczości dowiesz się jak przygotować się do zakładania swojej działalności. Przedstawimy Ci plusy prowadzenia własnego biznesu, powiemy też o ryzykach i wyzwaniach o których powinieneś pomyśleć.

Dlaczego warto przyjść podczas otwartych Dni Przedsiębiorczości i poznać ofertę kształcenia Społecznej Akademii Nauk?
• Dowiesz się jak wybrać rodzaj działalności gospodarczej.
• Powiemy o tym, czemu trzeba stworzyć biznesplan i pomyśleć do przodu.
• Podpowiemy jak oceniać konkurencję i jakie z takiej oceny można wyciągnąć wnioski.
• Porozmawiamy o plusach i minusach prowadzenia własnej firmy.
---
Aleksandra Marianna Jackiewicz, dr nauk ekonomicznych
w zakresie nauk o zarządzaniu, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 roku pracuje w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, jest opiekunem merytorycznym kierunku Zarządzanie. Od 2005 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu firmy Kancelaria Legitimus sp. z o.o.

15.00-15.15
Społeczna Akademia Nauk – inwestycja w przyszłość, która się opłaca

Przedstawimy Ci możliwości kształcenia na Społecznej Akademii Nauk. Poznasz zalety naszej uczelni i studiowania na kierunku Zarządzanie. Dostaniesz pakiet materiałów, a zapisując się tego dnia na studia, nie będziesz musiał wnosić opłaty rejestracyjnej!

15.15-15.45
Clark University – czyli jak studia w języku angielskim mogą pomóc Ci w rozwoju kariery i osiągnięciu zawodowego sukcesu.

Clark University jest instytucją naukowo-badawczą założoną w 1887. Clark jest najstarszą placówką w Stanach Zjednoczonych oferującą możliwość uzyskania dyplomu Master. Clark jest jedną z trzech uczelni z Nowej Anglii, obok Harvardu i Yale, które zapoczątkowały istnienie prestiżowego stowarzyszenia uniwersytetów amerykańskich - Association of American Universities. Od 2004 polskim partnerem Clark University jest Społeczna Akademia Nauk. Clark University oferuje anglojęzyczne programy studiów prowadzące do uzyskania amerykańskiego dyplomu Master. Współpraca między obiema uczelniami stała się wzorem polsko-amerykańskiego transferu wiedzy i umiejętności, zarówno na szczeblu studenckim, jak i akademickim.

Źródło » « Powrót