Czego mogę nauczyć się od konia? Metoda Horse Assisted Education

Czego mogę nauczyć się od konia? Metoda Horse Assisted Education

wtorek, 20 Czerwiec, 2017 -
18:00 - 20:00
Coaching Warszawa
Sienna 73
00-833 Warsaw

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie Coaching Warszawa o dźwięcznym temacie:

"Czego mogę nauczyć się od konia?"

Główna myśl spotkania: koń reaguje na nasze prawdziwe ja, na to, kim naprawdę jesteśmy, nie na nasze maski. Dlatego tak mocno potrafi pokazać nam, co jest naszą mocną stroną, a gdzie pracować.

Główne punkty:
Koń jako lustro, jako metafora
Na czym buduję relacje
Uważność w kontakcie z koniem
Relacje czy siła
Moje cele i ograniczenia

HAE (Horse Assisted Education) to nowatorska metoda, w której ludzie uczą się od koni. Jej celem jest rozwój osoby – przywództwa, samoświadomości, umiejętności społecznych oraz pomoc w zmianie, do której dana osoba zmierza. Istotą tej metody jest stworzenie przestrzeni, w której możemy doświadczyć siebie w relacji z koniem. Przyglądać się sobie, swoim zasobom.

DLACZEGO KONIE? Stanowią metaforę życia, pracy i relacji. Konie są zwierzętami społecznymi z określonymi rolami w stadzie i wyrazistymi osobowościami, potrzebami, wyzwaniami i humorami – praca z nimi dostarcza szeroką gamę możliwości uczenia się na metaforze. Udzielają szczerej informacji zwrotnej. Konie bezbłędnie wyczuwają ludzki poziom zaufania, uwagi, umiejętności interpersonalnych i reagują szczerze – nie mają ukrytych agend, obaw przed zranieniem, uczuć czy troski o tytuły i pieniądze.

Forma wystąpienia: rozmowa plus dyskusja, sesja pytań I odpowiedzi

BIO PRELEGENTKI
Dorota Jakubowska-Kurzec

Ukończyłam filologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu zarządzania, negocjacji, kompetencji psychologicznych na SGH i SWPS.
Przez kilkanaście lat zbierałam doświadczenie biznesowe w firmach produkcyjnych i budowlanych, w działach HR, zawsze blisko ludzi.
Od 10 lat pracuję jako trener biznesu, certyfikowany coach International Coaching Community w 2008 (ICC) i certyfikowany facylitator Horse Assisted Education (HAE) w 2012. Prowadzę coachingi, szkolenia i warsztaty z zakresu kompetencji menedżerskich i społecznych dla menedżerów w Polsce i w Europie. Pracuję zarówno z zarządami, średnim szczeblem zarządzania oraz specjalistami. Mam za sobą ok. 900 dni szkoleniowych i kilkanaście ukończonych procesów coachingowych. W pracy cenię sobie przede wszystkim autentyczność, praktyczność i zaangażowanie. Wierzę, że chcieć to móc. W wolnych chwilach spędzam czas z rodziną, żegluję i nałogowo czytam kryminały i powieści z okresu zimnej wojny.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/dorota-jakubowska-kurzec-583a684/
FB: Pegasus Coaching https://www.facebook.com/pegasuscoachingpl/?fref=ts

Ramowy plan spotkania:

17.45 - 18.00: rejestracja, rozmowy nieformalne przy kawie i herbacie

18.00 - 20:00 PRELEKCJA, WARSZTAT, SESJA PYTAŃ I ODPOWIEDZI Z PRELEGENTKĄ

20.00- ZAKOŃCZENIE

Aby wziąć udział w spotkaniu zarejestruj się i kup bilet poprzez servis evenea.pl tu: https://170192-8.evenea.pl/

Źródło » « Powrót