BODO // koncert

BODO // koncert

wtorek, 20 Czerwiec, 2017 -
20:30 - 22:00
BARdzo bardzo
ul. Nowogrodzka 11
00-513 Warsaw

Projekt BODO to nowy zespół na krajowej scenie muzycznej, w którym wzięli udział znani muzycy pochodzący z różnych warszawskich offowych formacji.

Założycielem jest Szymon Tarkowski, basista znany z takich grup jak Płyny, Babadag czy Pustki. Do składu wkrótce dołączyli perkusista Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski (który współpracował wcześniej z Tarkowskim w formacji Płyny), gitarzysta i producent muzyczny Maciej Bąk (muzyk grup Letters rom Silence i Stardust Memories) oraz wyjątkowa wokalistka Hanna Malarowska (znana z grupy Hanimal).

BODO to wynik fascynacji polską kinematografią oraz muzyką Dwudziestolecia Międzywojennego. Muzycy postanowili stworzyć zespół, który wykonywałby współczesne wersje śpiewanych w tamtych latach piosenek. Utworów, które "wszyscy znają, ale nie do końca wiedzą skąd".
Grupa odważnie reinterpretuje ten klasyczny materiał, nie stroniąc od zaskakujących muzycznych eksperymentów i nawiązań do współczesnej muzyki popularnej z kręgu offu i alternatywy.
Proponowane aranżacje pozytywnie zaskakują słuchaczy swoją świeżością i oryginalnym podejściem. Muzycy udowadniają, że emocje zawarte w przedwojennych piosenkach są na uniwersalne, wciąż chwytają za serce i bez problemu można odnieść się do nich także w czasach nam współczesnych.

Zespół ma gotową debiutancką płytę, która ukaże się jesienią 2017r.

Facebook:
https://www.facebook.com/zespolbodo/

Singiel “Może Kiedyś Innym Razem”
https://www.youtube.com/watch?v=YvZl4Eccxyk

Bilety: 15zł

Źródło » « Powrót